Logo F.R.Sah    
 
Pagina principală Prezentare
DATA FONDĂRII F.R.S. / DATE OF RCF'S SETTING UP: 04.01.1925

CAMPIONATELE NAȚIONALE DE SENIORI/NATIONAL CHAMPIONSHIPS FOR MEN

 

ANUL

LOCUL I

LOCUL II

LOCUL III

1926

A.TYROLER

Z.PROCA

J.BALOGH

1927

A.TYROLER

M.BRODY

Z.PROCA

1929

A.TYROLER

J.BALOGH

I.GUDJU

1930

J.BALOGH

S.ERDELYI

A.TYROLER

1931

S.ERDELYI

J.BALOGH

A.TYROLER

1934

S.ERDELYI

A.TYROLER

J.BALOGH

1935

H.SILBERMAN

M.BRODY

S.ERDELYI

1936

I.HALIC

G.ALEXANDRESCU

G.CABIAGLIA

1943

P.SEIMEANU

G.ALEXANDRESCU

O.TROIANESCU

1946

O.TROIANESCU

H.KAPUSCINSKI

V.URSEANU

1947

T.ICHIM

A.BRAUNSTEIN

T.POPA

1948

T.POPA

S.ERDELYI

O.TROIANESCU

1949

S.ERDELYI

S.SZABO

P.SEIMEANU

1950

I.BĂLĂNEL

G.ALEXANDRESCU

T.FLONDOR

1951

T.FLONDOR

G.ALEXANDRESCU

I.BĂLĂNEL

1952

V.CIOCÂLTEA

O.TROIANESCU

E.REICHER

1953

I.BĂLĂNEL

P.VOICULESCU

O.TROIANESCU

1954

O.TROIANESCU

E.COSTEA

I.BĂLĂNEL

1955

I.BĂLĂNEL

V.CIOCÂLTEA

A.GUNSBERGER

1956

O.TROIANESCU

G.MITITELU

V.URSEANU

1957

O.TROIANESCU

A.GUNSBERGER

I.SZABO

1958

I.BĂLĂNEL

G.ALEXANDRESCU

E.REICHER

1959

V.CIOCÂLTEA

G.MITITELU

T.GHIȚESCU

1960

F.GHEORGHIU

V.CIOCÂLTEA

I.SZABO

1961

V.CIOCÂLTEA

T.GHIȚESCU

F.GHEORGHIU

1962

F.GHEORGHIU

A.GUNSBERGER

M.PAVLOV

1963

T.GHIȚESCU

V.CIOCÂLTEA

T.STANCIU

1964

F.GHEORGHIU

Ș.NEAMȚU

B.SOOS

1965

F.GHEORGHIU

V.CIOCÂLTEA

C.PARTOȘ

1966

F.GHEORGHIU

C.PARTOȘ

D.DRIMER

1967

F.GHEORGHIU

V.CIOCÂLTEA

A.BUZĂ

1968

O.TROIANESCU

E.UNGUREANU

A.BUZĂ

1969

V.CIOCÂLTEA

I.SZABO

F.GHEORGHIU

1970

V.CIOCÂLTEA

F.GHEORGHIU

M.GHINDĂ

1971

V.CIOCÂLTEA

E.UNGUREANU

T.GHIȚESCU

1972

C.PARTOȘ

T.GHIȚESCU

V.CIOCÂLTEA

1973

F.GHEORGHIU

V.CIOCÂLTEA

M.ȘUBĂ

1974

A.URZICĂ

G.MITITELU

V.VAISMAN

1975

V.CIOCÂLTEA

T.GHIȚESCU

E.UNGUREANU

1976

M.GHINDĂ

F.GHEORGHIU

V.CIOCÂLTEA

1977

F.GHEORGHIU

T.GHIȚESCU

M.GHINDĂ

1978

M.GHINDĂ

V.VAISMAN

S.GRUNBERG

1979

V.CIOCÂLTEA

V.STOICA

C.IONESCU

1980

M.ȘUBĂ

M.GHINDĂ

M.PAVLOV

1981

M.ȘUBĂ

V.CIOCÂLTEA

F.GHEORGHIU

1982

O.FOIȘOR

C.IONESCU

F.GHEORGHIU

1983

M.GHINDĂ

V.STOICA

F.GHEORGHIU

1984

S.GRUNBERG

C.IONESCU

M.PAVLOV

1985

M.ȘUBĂ

O.FOIȘOR

M.GHINDĂ

1986

A.NEGULESCU

M.MARIN

P.ȘTEFANOV

1987

F.GHEORGHIU

P.ȘTEFANOV

O.FOIȘOR

1988

M.MARIN

A.NEGULESCU

B.TAKACS-BADEA

1989

M.GHINDĂ

C.IONESCU

D.MOLDOVAN

1990

I.BIRIESCU

C.IONESCU

A.ISTRĂȚESCU

1991

D.DUMITRACHE

R.MILU

D.VLAD

1992

A.ISTRĂȚESCU

I.COSMA

C.IONESCU

1993

D.NISIPEANU

P.ȘTEFANOV

G.GRIGORE

1994

M.MARIN

A.ISTRĂȚESCU

D.DUMITRACHE

1995

R.MILU

D.MOLDOVAN

A.URZICĂ

1996

D.NISIPEANU

A.ISTRĂȚESCU

M.MARIN

1997

B. BADEA

D.NISIPEANU

G.GRIGORE

1998

B. BADEA

L.VAJDA

V.NEVEDNICHY

1999

C.IONESCU
M.MARIN

-

A.ISTRĂȚESCU

2000

I.SOFRONIE

I.COSMA

C.IONESCU

2001

M.PÂRLIGRAS

B.ITKIS

V.NEVEDNICHY

2002

D.NISIPEANU

L.VAJDA

V.NEVEDNICHY

2003

M.GRUNBERG

C.NAVROTESCU

A.VAJDA 

2004

A.BERESCU

A.VAJDA

V.NEVEDNICHY

2005

A.BERESCU

D.MOLDOVAN

B.BADEA

2006

V.JIANU C.NANU M.MANOLACHE
2007 C.LUPULESCU  G.GRIGORE A.BERESCU


Sus


 CAMPIONATELE NAȚIONALE DE SENIOARE/NATIONAL CHAMPIONSHIPS FOR WOMEN
 

ANUL 

LOCUL I

LOCUL II

LOCUL III

1936

R.LUȚIA-MANOLESCU

V.DUMITRESCU

H.MOKRAUER

1949

L.HABERMANN-GIUROIU

M.ANDREESCU- TEODORESCU

I.SZATHMARY

1950

I.SZATHMARY

L.HABERMANN-GIUROIU

M.ANDREESCU- TEODORESCU

1951

M.ALBULEȚ

M.ANDREESCU- TEODORESCU

I.SZATHMARY

1952

E.GRABOVIEȚCHI

L.GIUROIU

M.ANDREESCU- TEODORESCU

1953

L.GIUROIU

M.ALBULEȚ

M.ANDREESCU- TEODORESCU

1954

L.GIUROIU

M.TEODORESCU

E.IONESCU- POLIHRONIADE

1955

M.ALBULEȚ

M.TEODORESCU

E.GRABOVIEȚCHI

1956

M.ALBULEȚ

M.TEODORESCU

E.GRABOVIEȚCHI

1957

R. R. MANOLESCU

E.IONESCU- POLIHRONIADE

E.GRABOVIEȚCHI

1958

L.GIUROIU

E.POLIHRONIADE

M.ALBULEȚ

1959

M.TEODORESCU

R.REICHER

S.FILIPESCU

1960

A.NICOLAU

M.TEODORESCU

M.PEREVOZNIC

1961

A.NICOLAU

M.PEREVOZNIC

E.POLIHRONIADE

1962

M.PEREVOZNIC

A.NICOLAU

M.TEODORESCU

1963

A.NICOLAU

M.TEODORESCU

R.REICHER

1964

A.NICOLAU

E.POLIHRONIADE

M.TEODORESCU

1965

A.NICOLAU

E.POLIHRONIADE

E.GOGÂLEA

1966

E.POLIHRONIADE

S.MAKAI

M.TEODORESCU

1967

G.BAUMSTARK

M.TEODORESCU

E.GOGÂLEA

1968

M.TEODORESCU

E.POLIHRONIADE

G.BAUMSTARK

1969

M.TEODORESCU

G.BAUMSTARK

V.SIMU

1970

E.POLIHRONIADE

G.BAUMSTARK

A.NICOLAU

1971

E.POLIHRONIADE

G.BAUMSTARK

M.JUNCU-MUREȘAN

1972

E.POLIHRONIADE

M.ALBULEȚ

S.MAKAI

1973

A.NICOLAU

E.POLIHRONIADE

M.TEODORESCU

1974

M.TEODORESCU

S.MAKAI

E.GOGÂLEA

1975

E.POLIHRONIADE

G.BAUMSTARK

S.MAKAI

1976

E.POLIHRONIADE

S.MAKAI

L.BOGDAN

1977

E.POLIHRONIADE

G.BAUMSTARK

M.MUREȘAN

1978

D.NUȚU

E.POLIHRONIADE

M.TEODORESCU

1979

D.NUȚU

M.MUREȘAN

L.BOGDAN

1980

D.NUȚU

E.POLIHRONIADE

M.POGOREVICI

1981

G.BAUMSTARK

E.POLIHRONIADE

E.GHINDĂ

1982

E.GHINDĂ

L.JICMAN

J.CHIRICUȚĂ

1983

M.MUREȘAN

D.NUȚU

M.POGOREVICI

1984

M.POGOREVICI

G. OLĂRAȘU

D.NUȚU

1985

M.MUREȘAN

G. OLĂRAȘU

D.NUȚU

1986

L.JICMAN

G.BAUMSTARK

S.BOICU

1987

M.MUREȘAN

E.GHINDĂ

G.STANCIU-OLĂRAȘU

1988

  G. OLĂRAȘU

C.BĂDULESCU-FOIȘOR

O.GANȚ

1989

G.OLĂRAȘU
C.FOIȘOR

-

J.CHIRICUȚĂ

1990

M.IONIȚĂ

L.IONESCU-MARIN

V.IONESCU

1991

L.RADU-COSMA

C.PEPTAN

L.IONESCU-MARIN

1992

L.RADU-COSMA

O.IONESCU-BACIU

V.IONESCU

1993

G.OLĂRAȘU

V.IONESCU

O.IONESCU-BACIU

1994

C.PEPTAN

L.RADU-COSMA

G.OLĂRAȘU

1995

C.PEPTAN

G.OLĂRAȘU

C.STANCA-IOSIF

1996

G.OLĂRAȘU

I. BRANDIS-IONESCU

M.CARAVAN

1997

C.PEPTAN

I. BRANDIS-IONESCU

A.SASSU-DUCȘOARĂ

1998

C.FOIȘOR
L.JICMAN

-

C.PEPTAN

1999

G.OLĂRAȘU

C.PEPTAN

A.SASSU-DUCȘOARĂ

2000

C.PEPTAN

C. FOIȘOR

L.RADU-COSMA

2001

I.IONICĂ

C.CIOBANU

G.OLĂRAȘU

2002

I.IONESCU

A.MOTOC

G.OLĂRAȘU

2003

G.OLĂRAȘU

C.CIOBANU

M.MÂNICUȚĂ

2004

C.PEPTAN

G.OLĂRAȘU

I.IONICĂ

2005

A.DRAGOMIRESCU

S.PĂDURARIU

T.TRĂISTARU

2006 S.PĂDURARIU L.IONESCU-MARIN I.IONICĂ
2007 C.PEPTAN  I.IONICA A.MOTOC 


Sus


PALMARESUL ISTORIC AL SAHISTILOR ROMANI/BEST INTERNATIONAL RESULTS OF THE ROMANIAN CHESSPLAYERS

I. COMPETITII MONDIALE PE ECHIPE

OLIMPIADA DE SAH
 

LOC

SPORTIVI SENIORI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

II

MARIA ALBULET
MARGARETA TEODORESCU

OLIMPIADA DE SAH

1957

EMMEN
(OLANDA)

II

ALEXANDRA NICOLAU
ELISABETA POLIHRONIADE
MARGARETA PEREVOZNIC

OLIMPIADA DE SAH

1966

OBERHAUSEN
(GERMANIA)

II

ALEXANDRA NICOLAU
ELISABETA POLIHRONIADE
GERTRUDE BAUMSTARK

OLIMPIADA DE SAH

1972

SKOPLJE
(IUGOSLAVIA)

II

ELISABETA POLIHRONIADE
GERTRUDE BAUMSTARK
MARGARETA TEODORESCU

OLIMPIADA DE SAH

1974

MEDELLIN
(COLUMBIA)

V

FLORIN GHEORGHIU
VICTOR CIOCALTEA
THEODOR GHITESCU
MIHAI SUBA
MIHAI GHINDA

OLIMPIADA DE SAH

1978

BUENOS AIRES
(ARGENTINA)

IV

ELISABETA POLIHRONIADE
GERTRUDE BAUMSTARK
DANIELA NUTU
MARGARETA MURESAN

OLIMPIADA DE SAH

1980

LA VALETTA
(MALTA)

II

MARGARETA MURESAN
MARINA POGOREVICI
DANIELA NUTU
ELISABETA POLIHRONIADE

OLIMPIADA DE SAH

1982

LUCERNA
(ELVETIA)

III

MARGARETA MURESAN
ELISABETA POLIHRONIADE
DANIELA NUTU
GABRIELA OLARASU

OLIMPIADA DE SAH

1984

SALONIC
(GRECIA)

V

MIHAI SUBA
FLORIN GHEORGHIU
MIHAI GHINDA
VALENTIN STOICA
THEODOR GHITESCU
DAN BARBULESCU

OLIMPIADA DE SAH

1984

SALONIC
(GRECIA)

III

MARGARETA MURESAN
DANIELA NUTU
ELISABETA POLIHRONIADE
GABRIELA OLARASU

OLIMPIADA DE SAH

1986

DUBAI
(EMIRATELE ARABE UNITE)

IV

CRISTINA-ADELA FOISOR
ELENA-LUMINITA RADU
CORINA-ISABELA PEPTAN
DANIELA NUTU

OLIMPIADA DE SAH

1992

MANILA
(FILIPINE)

IV

CRISTINA-ADELA FOISOR
ELENA-LUMINITA RADU
CORINA-ISABELA PEPTAN
DANIELA NUTU

OLIMPIADA DE SAH

1994

MOSCOVA
(RUSIA)

VI

CORINA-ISABELA PEPTAN
CRISTINA-ADELA FOISOR
ELENA-LUMINITA RADU
GABRIELA OLARASU

OLIMPIADA DE SAH

1998

ELISTA
(RUSIA REP. KALMUKIA)

 ALTE COMPETITII MONDIALE PE ECHIPE SENIORI 

I

PAUL LEIBOVICI
PETRE SEIMEANU
EUGEN RUSENESCU
LEON LOEVENTON
ADRIAN LAPEDATU
RADU VOIA
EMILIAN DOBRESCU
SAUL SEGENREICH
RUBIN MOISE
PAUL DIACONESCU

CAMPIONATUL MONDIAL LA DEZLEGARI

1948

PRAGA
(CEHOSLOVACIA)

III

VALER DEMIAN
VIOREL CRACIUN
MIHAI IRIMIA
TEODOR LEPADATU

OLIMPIADA NEVAZATORILOR

1968

WEYMOUTH
(MAREA BRITANIE)

V

EUGEN COSTEA
CONSTANTIN STEFANIU
PAUL DIACONESCU
EUGEN RUSENESCU
GHEORGHE ROTARIU

CAMPIONATUL MONDIAL PE ECHIPE MASCULINE
LA SAH PRIN CORESPONDENTA

1968-1972

Prin corespondenta

VI

MARGARETA MURESAN
MARIA ALBULET
MARGARETA PEREVOZNIC
VETURIA SIMU

OLIMPIADA FEMININA LA SAH PRIN CORESPONDENTA

1979

Prin corespondenta

IV-V

MIHAI SUBA
FLORIN GHEORGHIU
THEODOR GHITESCU
DAN BARBULESCU
MIHAI GHINDA
VALENTIN STOICA
SERGIU GRUNBERG

CUPA MONDIALA

1985

LUCERNA (ELVETIA)
 

V

ADELA-OANA FRATILA
GABRIELA HANG
RALUCA MOISOIU-
UNGUREANU
ELEONORA MIHAI

CAMPIONATUL MONDIAL PE ECHIPE FEMININE
LA SAH PRIN CORESPONDENTA

1997-2003

Prin corespondenta

VI

ALINA MOTOC
ADINA-MARIA BOGZA
ANA-CRISTINA CALOTESCU
CONSTANTIN LUPULESCU
VLAD-CRISTIAN JIANU
FLORIN SEBE-VODISLAV
RAZVAN SEBE-VODISLAV

CAMPIONATUL MONDIAL UNIVERSITAR PE ECHIPE

2004

ISTANBUL (TURCIA)

Sus

COMPETITII MONDIALE PE ECHIPE JUNIORI

LOC

SPORTIVI JUNIORI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

I

LEVENTE VAJDA
ALIN BERESCU
GABRIEL MATEUTA
FLORIN FELECAN

CAMPIONATUL MONDIAL ECHIPE JUNIORI CADETI
(OLIMPIADA COPIILOR)

1996

SUTOMORE
(IUGOSLAVIA)

II

LEVENTE VAJDA
CATALIN ARDELEAN
COSTEL BURNOIU
GERGELY SZABO
VALENTIN RACEANU

CAMPIONATUL MONDIAL ECHIPE JUNIORI CADETI

(OLIMPIADA COPIILOR)

1997

ZEMUN
(IUGOSLAVIA)

II-III

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ
ADELINE-RAMONA UTA

ROBIN
DRAGOMIRESCU

CAMPIONATUL MONDIAL ECHIPE JUNIORI CADETI
(OLIMPIADA COPIILOR)

2005

NOVISAD
(SERBIA-MUNTENEGRU)

 II. COMPETITII EUROPENE PE ECHIPE

A. CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE SENIORI 

LOC

SPORTIVI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

IV FLORIN GHEORGHIU
VICTOR CIOCALTEA
MIHAI SUBA
THEODOR GHITESCU
MIHAI GHINDA

VOLODEA VAISMAN
AUREL URZICA
EMIL UNGUREANU
MIRCEA PAVLOV
VALENTIN STOICA
CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE MASCULINE 1977 MOSCOVA
(URSS)

II

CRISTINA-ADELA FOISOR
CORINA-ISABELA PEPTAN
ELENA-LUMINITA COSMA

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE FEMININE

1997

PULA
(CROATIA)

III

CORINA-ISABELA PEPTAN
ELENA-LUMINITA COSMA
SZIDONIA VAJDA

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE FEMININE

1999

BATUMI
(GEORGIA)

IX

CRISTINA-ADELA FOISOR
IRINA IONESCU
ALINA MOTOC

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE FEMININE

2003

PLOVDIV
(BULGARIA)

V

CORINA-ISABELA PEPTAN
CRISTINA-ADELA FOISOR
GABRIELA OLARASU
ADINA-MARIA BOGZA
ANA-CRISTINA CALOTESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE FEMININE

2005

GOTEBORG
(SUEDIA)

VI

ERIC HUBER
DINU-IOAN NICULA
VLAICU CRISAN
MATEI UTA

CAMPIONATUL EUROPEAN LA DEZLEGARI

2005

LEGNICA
(POLONIA)

Sus

B. CUPA CLUBURILOR EUROPENE PE ECHIPE

LOC

SPORTIVE SENIOARE

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

I

NATALIA JUKOVA
CRISTINA-ADELA FOISOR
CORINA-ISABELA PEPTAN
ELENA-LUMINITA COSMA

CUPA CLUBURILOR EUROPENE PE ECHIPE FEMININE
CS AEM LUXTEN TIMISOARA

1998

WUPPERTAL
(GERMANIA)

II

NANA IOSELIANI
CORINA-ISABELA PEPTAN
CRISTINA-ADELA FOISOR
GABRIELA OLARASU

CUPA CLUBURILOR EUROPENE PE ECHIPE FEMININE
CS AEM LUXTEN TIMISOARA

1999

NOVA GORICA
(SLOVENIA)

II

NATALIA JUKOVA
CORINA-ISABELA PEPTAN
GABRIELA OLARASU
ADINA-MARIA BOGZA

CUPA CLUBURILOR EUROPENE PE ECHIPE FEMININE
CS AEM LUXTEN TIMISOARA

2001

BELGRAD
(SERBIA)

C. CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE JUNIORI

LOC

SPORTIVI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

I

ANDREI ISTRATESCU
LIVIU-DIETER NISIPEANU
ADRIAN MUSAT
DRAGOS DUMITRESCU
RANKO SZUHANEK

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIORI 20 ANI

1994

CANAKKALE
(TURCIA)

III

HORIA GEANTA
GERGELY SZABO
VLAD-CRISTIAN JIANU
FLORIN SEBE-VODISLAV
RAZVAN SEBE-VODISLAV

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIORI 18 ANI

2000

BALATONLELLE
(UNGARIA)

II

GERGELY SZABO
CONSTANTIN LUPULESCU
VALENTIN RACEANU
VLAD-CRISTIAN JIANU
BOGDAN VIOREANU

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIORI 18 ANI

2001

BALATONLELLE
(UNGARIA)

 I

CONSTANTIN LUPULESCU
VLAD-CRISTIAN JIANU
BOGDAN VIOREANU
ANDREI MURARIU
VLAD-VICTOR BARNAURE

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIORI 18 ANI

2002

BALATONLELLE
(UNGARIA)

III 

ALINA MOTOC
CAMELIA CIOBANU
MONICA MANICUTA

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIOARE 18 ANI

2002

BALATONLELLE
(UNGARIA)

III

ANDREI MURARIU
VLAD-VICTOR BARNAURE
TIBERIU MANESCU
AUGUSTIN MADAN
VLADIMIR DONCEA

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIORI 18 ANI

2003

BALATONLELLE
(UNGARIA)

I

ALINA MOTOC
CAMELIA CIOBANU
MONICA MANICUTA

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIOARE 18 ANI

2003

BALATONLELLE
(UNGARIA)

II VLAD-VICTOR BARNAURE
ANDREI MURARIU
TIBERIU MANESCU
EDUARD-ANDREI VALEANU
LUCIAN-COSTIN MIRON
CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIORI 18 ANI
2004 OBRENOVAC
(SERBIA)

II

IOZEFINA PAULEȚ
TEODORA TRĂISTARU
PAULA CRĂCIUN

CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIOARE 18 ANI

2006

BALATONLELLE
(UNGARIA)

 

I SABINA FRANCESCA FOIȘOR IOZEFINA PAULEȚ
PAULA CRĂCIUN
CAMPIONATUL EUROPEAN PE ECHIPE
DE JUNIOARE 18 ANI
2007 SUBOTICA
(SERBIA)

Sus

III. COMPETITII MONDIALE INDIVIDUALE SENIORI (1936 - 2004)

LOC

SPORTIVI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

I

PAUL FARAGO

CONCURSUL OLIMPIC
DE COMPOZITIE

1936

BERLIN
(GERMANIA)

III

PAUL FARAGO

CONCURSUL OLIMPIC
DE COMPOZITIE

1952

HELSINKI
(FINLANDA)

IV

ELISABETA POLIHRONIADE

CAMPIONATUL MONDIAL FEMININ LA SAH PRIN
CORESPONDENTA

1980

Prin corespondenta

VI-VIII

MARGARETA MURESAN

CAMPIONATUL MONDIAL INDIVIDUAL DE SENIOARE
MECIURILE CANDIDATELOR

1983

BAD KISSINGEN
(GERMANIA)

III

LIVIU-DIETER NISIPEANU

CAMPIONATUL MONDIAL
INDIVIDUAL DE SENIORI

1999

LAS VEGAS
(SUA)

VI-VIII

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL INDIVIDUAL DE SENIOARE

2000

NEW DELHI
(INDIA)

V

ALINA MOTOC

CAMPIONATUL MONDIAL UNIVERSITAR

2004

ISTANBUL
(TURCIA)

IV. COMPETITII MONDIALE INDIVIDUALE JUNIORI (1961-2007)

LOC

SPORTIVI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

II

FLORIN GHEORGHIU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI 20 ANI

1961

HAGA
(OLANDA)

I

FLORIN GHEORGHIU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI 20 ANI

1963

VRNJACKA BANJA (IUGOSLAVIA)

III

AUREL URZICA

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI 20 ANI

1969

STOCKHOLM
(SUEDIA)

III

ADRIAN NEGULESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI 20 ANI

1979

SKIEN
(NORVEGIA)

II

MADALINA STROE

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE CADETE

1984

PARIS
(FRANTA)

III

MALINA NICOARA

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE CADETE

1985

PETAH-TIKVA
(ISRAEL)

I

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1988

TIMISOARA
(ROMANIA)

III

FRANCISC NEMETH

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1988

TIMISOARA
(ROMANIA)

II

GABRIEL SCHWARTZMAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1988

TIMISOARA
(ROMANIA)

III

ANDREI ISTRATESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1988

TIMISOARA
(ROMANIA)

III

ELEONORA BALINT

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1988

TIMISOARA
ROMANIA)

II

ELENA-LUMINITA RADU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (16 ANI)

1988

TIMISOARA
(ROMANIA)

II

ANDRIANA ANCA

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1989

AGUADILLA
(PORTO RICO)

III

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1989

AGUADILLA
(PORTO RICO)

II

ELENA-LUMINITA RADU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (18 ANI)

1989

AGUADILLA
(PORTO RICO)

I

ELENA-LUMINITA RADU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (18 ANI)

1990

SINGAPORE

II

CLAUDIA-RAMONA BILCIU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1990

FOND DU LAC
(SUA)

II

ALIN BERESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1990

FOND DU LAC
(SUA)

I

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1990

FOND DU LAC
(SUA)

III

GABRIEL SCHWARTZMAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1990

FOND DU LAC
(SUA)

I

CARMEN VOICU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1991

VARSOVIA
(POLONIA)

III

ALINA CALOTA

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1991

VARSOVIA
(POLONIA)

III

ALIN BERESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1991

VARSOVIA
(POLONIA)

I

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1991

VARSOVIA
(POLONIA)

II

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1992

DUISBURG
(GERMANIA)

II

ELENA-LUMINITA RADU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (20 ANI)

1992

BUENOS AIRES
(ARGENTINA)

III

CARMEN VOICU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1993

BRATISLAVA
(CEHOSLOVACIA)

III

LEVENTE VAJDA

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1993

BRATISLAVA
(CEHOSLOVACIA)

II

VLAD-CRISTIAN JIANU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1994

SZEGED
(UNGARIA)

III

LEVENTE VAJDA

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1994

SZEGED
(UNGARIA)

III

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (20 ANI)

1995

HALLE
(GERMANIA)

III

SZIDONIA VAJDA

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE CADETE

1995

GUARAPUAVA
(BRAZILIA)

II

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (20 ANI)

1996

MEDELLIN
(COLUMBIA)

III

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI (18 ANI)

1996

MENORCA
(SPANIA)

III

ANA-CRISTINA CALOTESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1996

PARIS
(FRANTA)

I LEVENTE VAJDA CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI (16 ANI) 1997 EREVAN
(ARMENIA)

III

LEVENTE VAJDA

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI (18 ANI)

1998

OROPESA DEL MAR (SPANIA)

II

ANA-CRISTINA CALOTESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE CADETE

1999

OROPESA DEL MAR (SPANIA)

III

SZIDONIA VAJDA

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (20 ANI)

1999

EREVAN
(ARMENIA)

II

ANA-CRISTINA CALOTESCU

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIOARE (20 ANI)

2003

NAKCHIVAN
(AZERBAIDJAN)

I

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ

OLIMPIADA COPIILOR

2005

NOVISAD
(SERBIA-MUNTENEGRU)

I

IOAN-CRISTIAN CHIRILA

CAMPIONATUL MONDIAL
SCOLAR (15 ANI)

2005

KALLITHEA
(GRECIA)

I

IOAN-CRISTIAN CHIRILA

CAMPIONATUL MONDIAL
SCOLAR (15 ANI)

2006

KALLITHEA
(GRECIA)

II

DARIA-IOANA VISANESCU

CAMPIONATUL MONDIAL
SCOLAR (11 ANI)

2006

KALLITHEA
(GRECIA)

I DARIA-IOANA VISANESCU CAMPIONATUL MONDIAL
SCOLAR (11 ANI)
2007 KALLITHEA
(GRECIA)
I IOAN-CRISTIAN CHIRILA

CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORI (16 ANI)

2007

ANTALYA (TURCIA)

Sus

V. COMPETITII EUROPENE INDIVIDUALE SENIORI (1975 – 2006)

LOC

SPORTIVI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

I

AUREL ANTON

CAMPIONATUL EUROPEAN LA SAH CORESPONDENTA

1975

Prin corespondenta

II

GHEORGHE ROTARIU

CAMPIONATUL EUROPEAN LA SAH CORESPONDENTA

1994

Prin corespondenta

V

CRISTINA-ADELA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN
SENIOARE

2001

VARSOVIA (POLONIA)

V

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL EUROPEAN
SENIOARE

2002

VARNA (BULGARIA)

I

VLADIMIR SALCEANU

CAMPIONATUL EUROPEAN LA SAH CORESPONDENTA

2002

Prin corespondenta

VII

CRISTINA-ADELA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN
SENIOARE

2004

DRESDA
(GERMANIA)

VII

ANDREI ISTRATESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN
SENIORI

2004

ANTALYA
(TURCIA)

II

RAUL SCHMIDT

CAMPIONATUL EUROPEAN AMATORI (ELO<2200)

2005

PARDUBICE
(CEHIA)

I

RAUL SCHMIDT

CAMPIONATUL EUROPEAN AMATORI (ELO<2000)

2005

PARDUBICE
(CEHIA)

I

RAUL SCHMIDT

CAMPIONATUL EUROPEAN AMATORI (ELO<2200)
SAH RAPID

2005

PARDUBICE
(CEHIA)

I

LIVIU-DIETER NISIPEANU

CAMPIONATUL EUROPEAN
SENIORI

2005

VARSOVIA
(POLONIA)

I RAUL SCHMIDT CAMPIONATUL EUROPEAN AMATORI (ELO<2000) 2006 PARDUBICE
(CEHIA)
I RAUL SCHMIDT CAMPIONATUL EUROPEAN AMATORI (ELO<2000)
SAH RAPID
2006 PARDUBICE
(CEHIA)
II ALEXANDRU FORȚU CAMPIONATUL EUROPEAN AMATORI (ELO<2200)
SAH RAPID
2006 PARDUBICE
(CEHIA)

 VI. COMPETITII EUROPENE INDIVIDUALE JUNIORI (1973 - 2007)

LOC

SPORTIVI

COMPETITIA

AN

LOCALITATEA

III

AUREL URZICA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (20 ANI)

1973

GRONINGEN
(OLANDA)

III

VIORICA ILIE

CUPA EUROPEI
PENTRU JUNIOARE

1977

NOVISAD
(IUGOSLAVIA)

II

GABRIELA OLARASU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI)

1984

KATOWICE
(POLONIA)

III

CRISTINA-ADELA BADULESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI)

1985

B.HERCULANE
(ROMANIA)

I

SABINA POPESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

II

ALINA CALOTA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

II

SEBASTIAN TUDORIE

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

III

CARMEN VOICU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

III

ANDRIANA ANCA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

II

MIHAELA SANDU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

III

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

I

ANDREI ISTRATESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI CADETI

1991

MAMAIA
(ROMANIA)

II

CLAUDIA-RAMONA BILCIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (12 ANI)

1992

RIMAVSKA
SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)

II

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1992

RIMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)

III

ELENA-LUMINITA RADU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI)

1992

HRADEK KRALOVE (CEHIA)

II

CLAUDIA-RAMONA BILCIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1993

SZOMBATHELY
(UNGARIA)

II

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE

1993

SZOMBATHELY
(UNGARIA)

II

ALINA MOTOC

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1994

BAILE HERCULANE
(ROMANIA)

II

VLAD-CRISTIAN JIANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1994

BAILE HERCULANE
(ROMANIA)

II

FLORIN FELECAN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI)

1994

BAILE HERCULANE
(ROMANIA)

III

CORINA-ISABELA PEPTAN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE

1994

BAILE HERCULANE
(ROMANIA)

II

LEVENTE VAJDA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI)
SAH RAPID

1994

PARIS
(FRANTA)

I

SZIDONIA VAJDA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE

1995

ZAGAN
(POLONIA)

II

LIVIU-DIETER NISIPEANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (20 ANI)

1996

SIOFOK
(UNGARIA)

II

VLAD-CRISTIAN JIANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI)

1996

RYMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)

III

HORIA GEANTA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI)

1996

RYMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)

II

ALINA CALOTA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE

1996

RYMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)

III

ANDREI MURARIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI)

1998

MURECK
(AUSTRIA)

III

CONSTANTIN LUPULESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI)

1998

MURECK
(AUSTRIA)

I

SILVIA-RALUCA SGIRCEA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI)

1999

LITOHORO
(GRECIA)

II

CONSTANTIN LUPULESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI CADETI

2000

KALLITHEA
(GRECIA)

I

IOZEFINA PAULET

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI)

2001

KALLITHEA
(GRECIA)

I

ALINA MOTOC

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI)

2002

PENISCOLA
(SPANIA)

I

IOZEFINA PAULET

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID

2002

NOVISAD
(SERBIA)

II

SILVIA-RALUCA SGIRCEA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID

2002

NOVISAD
(SERBIA)

III

SMARANDA-IOANA PADURARIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID

2002

NOVISAD
(SERBIA)

II

ALINA MOTOC

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID

2002

NOVISAD
(SERBIA)

II

OANA-CRISTINA MIRON

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) RAPID

2002

NOVISAD
(SERBIA)

I

MIHAELA-VERONICA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

II

SABINA-FRANCESCA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

III

SABINA-FRANCESCA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ

2003

BUDVA
(SERBIA)

III

EDUARD-ANDREI VALEANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

III

VLADIMIR DONCEA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

III

ALINA MOTOC

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

I

ANA-CRISTINA CALOTESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

II

CRISTINA-OANA MIRON

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) RAPID

2003

BUDVA
(SERBIA)

II

SABINA-FRANCESCA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI)

2004

URGUP
(TURCIA)

II

RADU-ROBERT NASTASA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

III

ISELIN-AMANDA LOLICI

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

III

IOAN-CRISTIAN CHIRILA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

III

IOAN-CRISTIAN CHIRILA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) DEZLEGARI

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

I

SABINA-FRANCESCA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) BLITZ

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

I

SMARANDA-IOANA PADURARIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

I

SABINA-FRANCESCA FOISOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

II

TIBERIU MANESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

III

ANDREI MURARIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

II

SILVIA-RALUCA SGIRCEA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

II

VLAD-VICTOR BARNAURE

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) BLITZ

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

III

EDUARD-ANDREI VALEANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) BLITZ

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

I

ANDREI MURARIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGARI

2004

OBRENOVAC
(SERBIA)

I

DANIEL SICLOVAN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID

2005

HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)

III

ISELIN-AMANDA LOLICI

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID

2005

HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)

II

IOAN-CRISTIAN CHIRILA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) DEZLEGARI

2005

HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)

III

ADELINE-RAMONA UTA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI)

2005

HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)

I

DARIA-IOANA VIȘĂNESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI)

2006

HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)

II

DARIA-IOANA VIȘĂNESCU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI) RAPID

2006

HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)

II

IOZEFINA PAULEȚ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI)

2006

HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)

III RALUCA ANGHELUȚĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (8 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA

II

CĂLIN GHEORGHIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

ADRIAN SECHEREȘ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

I

RĂZVAN-ȘTEFAN DICU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

GEORGIANA-STELUȚA MOREA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

COSTIN-GEORGE MĂLUREANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

MIHAELA VERONICA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

MIHAELA VERONICA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

DRAGOȘ-GEORGIAN CORLĂTESCU                

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

DAN-SEBASTIAN HORVAT

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

I

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) SUPERFINALA RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

CĂLIN GHEORGHIU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

ADRIAN SECHEREȘ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

I

RĂZVAN-ȘTEFAN DICU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

GEORGIANA-STELUȚA MOREA

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

COSTIN-GEORGE MĂLUREANU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

MIHAELA VERONICA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

MIHAELA VERONICA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

DRAGOȘ-GEORGIAN CORLĂTESCU                

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

DAN-SEBASTIAN HORVAT

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

I

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) SUPERFINALA RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) DEZLEGĂRI

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

TEODOR ANTON

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

MARIA-EUGENIA URSENTE

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

I

SABINA-FRANCESCA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ

2007

SUBOTICA (SERBIA)

I

SABINA-FRANCESCA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) SUPERFINALA RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

SABINA-FRANCESCA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

SABINA-FRANCESCA FOIȘOR

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) DEZLEGĂRI

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

PAULA-IULIA CRĂCIUN

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ

2007

SUBOTICA (SERBIA)

III

TEODORA TRĂISTARU

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) SUPERFINALA RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

TUDOR-VLAD SFÂRLOG

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID

2007

SUBOTICA (SERBIA)

II

CĂLIN GHEORGHIU

CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIORI (10 ANI)

2007

MURECK (AUSTRIA)

I

GEORGIANA-STELUȚA MOREA

CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (12 ANI)

2007

MURECK (AUSTRIA)

II

DARIA-IOANA VIȘĂNESCU

CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (12 ANI)

2007

MURECK (AUSTRIA)

III

ROBIN-ALEXANDRU DRAGOMIRESCU

CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIORI (14 ANI)

2007

MURECK (AUSTRIA)

III SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE  JUNIOARE (18 ANI) 2007 SIBENIK (CROATIA)

Sus

 
  Rezoluție minimă recomandată 1024x768
IEIE 7 Firefox 2
Website Analytics and Website Statistics by NextSTAT
 
 
 

Data lansării: 15 mai 2006
'use strict';