FAQ

1.    Ile wynosi limit bagażu?

Na rejsach linii Enter Air standardowo maksymalny limit dla bagażu podręcznego wynosi 5 kg (suma trzech wymiarów nie może przekraczać 115cm (np. 55x40x20 cm)), dla bagażu rejestrowanego 20 kg. Osoby podróżujące na jednym bilecie mogą łączyć swój bagaż rejestrowany, w takim przypadku waga jednej walizki nie może przekroczyć 32 kg.

 

2.    Czy kobiety w ciąży mogą podróżować samolotem Enter Air?

Zgodne z Ogólnymi Warunkami Przewozu Ener Air, kobiety w ciąży mogą podróżować na pokładzie samolotów Przewoźnika do 26. tygodnia ciąży bez posiadania zaświadczenia lekarskiego dotyczącego braku przeciwwskazań do odbywania podróży samolotem. Przewoźnik dopuszcza przewóz kobiet w ciąży pomiędzy 27. a 34. tygodniem ciąży, po przedstawieniu przez podróżującą kobietę zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zaawansowanie ciąży oraz brak przeciwwskazań związanych z podróżą samolotem.

 

3.    Czy dzieci do 2 lat mogą mieć bagaż?

Dzieci, które w dniu wylotu nie ukończyły drugiego roku życia podróżują bezpłatnie, pod warunkiem, że odbędą podróż na kolanach osoby dorosłej. Z jedną osobą dorosłą może podróżować tylko jedno niemowlę. Każdemu dziecku do drugiego roku życia przysługuje bezpłatnie 5 kg bagażu podręcznego.

 

4.    Czy na pokład samolotu można wnieść mleko dla dziecka?

Tak, w przypadku pokarmów dla dzieci i leków nie obowiązują ogólne przepisy dotyczące ochrony przewozów zabraniające wnoszenia na pokład żeli i cieczy powyżej 100ml i sumarycznej objętości 1 litra. W takim wypadku, w czasie kontroli bezpieczeństwa Straż Graniczna może poprosić o degustację w ich obecności pokarmu.

 

5.    Czy na pokład samolotu można wnieść wózek dziecięcy.

Enter Air bezpłatnie przewozi wózki dziecięce, jednakże ich waga zmniejsza dostępny (20 kg) limit bagażu rejestrowanego. Wózek dziecięcy należy zdać do luku bagażowego samolotu najpóźniej na płycie lotniska tuż przed wejściem do samolotu. Nie ma potrzeby oddawania wózka dziecięcego w czasie odprawy i nadawania bagażu przy stanowisku odpraw- „check in”. Po wylądowaniu wózek dziecięcy można ponownie odebrać tuż po wyjściu z samolotu.

 

6.    Ile czasu przed startem muszę być na lotnisku?
Odprawa w liniach lotniczych Enter Air rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy się na 35 minut przed godziną odlotu. Jednakże ze względu na procedury dotyczące ochrony przewozów nakazujące sprawdzenie pasażerów pod względem bezpieczeństwa, Enter Air rekomenduje obecność na 2 godziny przed startem.

 

7.    Z którego terminala odlatują samoloty Enter Air w Warszawie?

Samoloty Enter Air  w Warszawie odlatują z Terminala 1 (stary terminal z czerwonym dachem).

 

8.    Czy na pokładzie samolotu można przewozić zwierzęta domowe?

Przewóz zwierząt domowych do 5 kg dozwolony jest na pokładzie, w specjalnych, do tego celu przeznaczonych klatkach, które każdorazowo muszą być akceptowane przez Przewoźnika, wraz ze wszelkimi niezbędnymi zaświadczeniami o stanie zdrowia zwierzęcia, jak również innymi dokumentami wymaganymi przez władze kraju odlotu, przylotu oraz wszelkich krajów tranzytowych. Zwierzęta domowe powyżej 5 kg przewożone są w specjalnie do tego przystosowanym luku bagażowym. Za przewóz zwierząt domowych Enter Air pobiera opłatę w wysokości 24 PLN /kg.

 

9.    Jaka opłata obowiązuje za nadbagaż?

Obecnie Enter Air pobiera opłatę w wysokości 24 PLN za każdym dodatkowy kilogram bagażu ponad dostępne limity (limity bagażu: 5 kg bagaż podręczny-pokładowy, 20 kg bagaż rejestrowany).

 

10.    Czy na pokładzie jest catering?

Linia lotnicza Enter Air prowadzi sprzedaż pokładową cateringu, w którym znajdują się do kupienia m.in. kanapki, napoje, słodycze itp. Niektóre biura podróży w cenie biletu kontraktują catering i na takich rejsach posiłek jest bezpłatny. O szczegóły dotyczące bezpłatnego cateringu należy pytać biura podróży.

printer icon Wersja do druku